Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Admin
  Üyelik tarihi
  Aralık.2010
  Nereden
  Zwolle, Hollanda
  Mesajlar
  1.508
  Teşekkür (Given)
  25
  Teşekkür (Received)
  57
  Mesajı Beğen (Given)
  2
  Mesajı Beğen (Received)
  0
  Kötü Mesaj (Given)
  1
  Kötü Mesaj (Received)
  0

  GALAXY S için KIES ile 2.2 veya 2.2.1 güncellemesi (ekran görüntüleriyle)

  Orijinalden alıntı: igtx

  Güncellemeler:

  Güncelleme 22 Aralık 2010 :
  2.2.1 sürümü JPY koduyla KIES üzerinden indirmek için hazır. İndirmek için kullanılan yöntem yine aynı. Detaylar #1B başlığı altında


  Güncelleme 18 Aralık 2010 :
  2.2.1 sürümü JPX koduyla KIES üzerinden indirmek için hazır. İndirmek için kullanılan yöntem yine aynı. Detaylar #1B başlığı altında

  Güncelleme 26 Kasım 2010 :
  KIES kandırmak için çok daha kolay bir yol çıktı. Ufak bir program sayesinde regedit'e girmenize gerek kalmadan sadece listeden ilgili ülke kodunu seçerek o ülkenin 2.2 versiyonunu yükleyebiliyorsunuz. Detaylar #1B başlığı altında

  Güncelleme 22 Kasım 2010 :
  KIES üzerinden Türkiye için de 2.2 güncellemesi aktif hale geldi. İndiren arkadaşların dediğine göre Youtube ve Android market konusunda sıkıntıları var. Güncelleme sonrası görmeniz gereken değerler şunun gibi olacak;

  PDA : I9000JVJPF
  PHONE: I9000JXJPD
  CSC: I9000TRCJP7


  Güncelleme 9 Kasım 2010 : KIES kandırma yöntemi farklı değerler ve farklı bir yol uygulayarak yeniden aktif hale geldi. Açıklamalar aşağıda...

  Güncelleme 5 Kasım 2010 :Almanya, Hollanda ve Finlandiya gibi ülkelerde resmi olarak KIES üzerinden indirme başladı. Update için görünen versiyonlar 2.2 için JPA veya JPO şeklinde.

  Güncelleme 21 Ekim 2010 : KIES kandırma yolunun artık çalışmadığı resmi bir ağızdan açıklanmış. Bu kısa aralıkta Froyo yükleyemeyen arkadaşlar bir süre daha beklemeliler. KIES şu sıralar sadece 2.1 güncellemesi öneriyor.

  Güncelleme 19 Ekim 2010 :Dünden bu yana buradaki pek çok arkadaş ve yurtdışındaki sitelerde pek çok kişi aşağıdaki KIES kandırma yöntemiyle gittiğinde sadece JM1 veya JM2 gibi 2.1 sürümüne dair güncellemeleri görebildiklerini ilettiler. Bazı kişiler ise JP ile başlayan 2.2 sürümünü görebildiğini iletiyor. Bu şekilde kurup forumda kullanmaya başlayan çok kişi oldu. Ama eski sürümü görüp yükleme yapamayanlar da var. Yeni sürümü göremeyen arkadaşlar için net bir çözüme henüz ulaşılmış değil.
  Konu hakkında kısa açıklamalar

  gurol'un ricası üzerine resmi Froyo 2.2 güncellemesinin nasıl yapıldığını adım adım bu konuya alalım istedik. Diğer konuda arada kaynayacaktı.

  Şu an en son çıkan iki farklı 2.2 sürümü var JPA ve JPO. Türkçe Swype ve dil desteği JPO versiyonunun içinden çıkıyor.

  2.2.1 için ise JPX ve JPY sürümü çıkarıldı. Lagfix'e ihtiyaç duymadan gayet akıcı çalışıyor. İçinden Türkçe dil ve Swype desteği de çıkıyor


  Toplamda bütün işlem 20-30 dakika kadar sürüyor ve bir sorun çıkmıyor. Ama bunun için de bazı şeyleri dikkate almak gerekiyor.

  Yüklemeden önce dikkat edilecekler

  1- Eğer 2.1 sürümünü modifiye edip Lag Fix gibi şeyler yaptıysanız bunları kaldırmanız gerek.

  2- Mevcut yazılımın yedeğini mutlaka alın bulunsun.

  3- Hatırlatma amacıyla, telefon rehberiniz, SMS'ler gibi şeyleri de yine yedekleyin. KIES üzerinden import/export işlemiyle oldukça basit. Size bir dosya halinde kaydediyor. Yeni yazılım yükleyince bu dosyayı yine KIES üzerinden çağırıp hemen telefona atabilirsiniz böylece.

  Ardından yapacaklarınız ise şöyle;

  Orijinalden alıntı: chatin_62

  1.
  Menü
  Ayarlar
  SD kart ve telefon saklama alanı
  Dahili SD kart
  SD kartı biçimlendir.

  2.
  Menü
  Ayarlar
  Gizlilik
  Fabrika ayarlarına sıfırla

  3.
  Recovery Mod'a gir
  Eğer <3e>recovery ise önce Format internal sd-card daha sonra aşağıdakiler
  Wipe cache partition
  Wipe data/factory reset
  4- Lütfen dikkatlice okuyun ve bu adımları sırasıyla uygulayın....


  NOT:
  Telefonunu yurtdışından alanlar: Türkçe destekli Avrupa'da çıkan sürümünü indirmek isteyenler için KIES'i kandırmak gerekiyor. KIES kandırma yöntemiyle yüklemek isteyenler önce #1B numaralı yolu uygulamalılar. Telefonu Türkiye'den aldıysanız ve beklemek istemiyorsanız yine #1B adımlarını uygulayın.

  Telefonu Türkiye'den alanlar: Bizim bölgemiz için resmi sürüm çıktı ve KIES üzerinden indirilebiliyor. Ancak kuran arkadaşların bildirmesine göre Youtube ve Android Market çalışmıyor. Turkcell üzerinden alıp resmi olarak Türkiye sürümünü yüklemek isteyen arkadaşlar #2 numaralı kısımdan itibaren güncelleme adımlarını uygulayabilirsiniz.

  Türkiye'den aldınız ama garanti vs gibi konuları önemsemiyorsanız o zaman #1B'deki adımları uygulayarak Turkcell'in yazılımından kurtulabilirsiniz. Yükleme sonrasında 2.2 veya üzeri bir Avrupa sürümüne geçince Android Market çalışacak, Youtube da açılacak.

  #1B - Avrupa'daki resmi sürümler için KIES kandırmaca

  Eğer KIES doğrudan yeni çıkan bir güncellemeyi görmüyorsa Patcher yardımıyla güncelleme yapabilirsiniz. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835628 Şu linkte güzelce anlatılıyor. Elbette konu İngilizce ve dosyanın son halini indirmek için üye olmak gerekiyor. Ben oradan indirip bir yere yükledim. http://www.4shared.com/file/AiiWDB0W/Kies_Registry_Patcher_v1700.html]KIES Patcher v1.7 dosyasını indirmek için tıklayın

  Yapılan işi özetleyeyim.

  KIES'in son sürümünü (şu an 102) güncelleyin. Ardından yukarıdaki linkte verilen programı indirin. Şöyle bir program  Adam oturmuş KIES kandırma yöntemi için regedit vs ile uğraşılmasın diye yama yapan program yazmış. Yani yaptığınız şey sadece listeden istediğiniz ülke uzantısını seçmek ve registry'ye yaz demek.

  1- Önce KIES'i son sürüme güncelleyin
  2- Telefonu USB'den bağlayıp bir kereye mahsus KIES'i açın. Telefonu gördükten sonra kapatın (ki telefon bilgileri registry'ye yazılsın)
  3- Zip dosyasını masaüstüne klasör olarak açın.
  4- Programı (Kies Registry Patcher v.1.7.0.0.exe) açın ve liste kutusundan istediğiniz ülke uzantısını seçin (İngiltere için olan XEU uzantısını seçerseniz, daha sonradan güncelle dediğinizde son 2.2.1 sürümü bilgisini görebilirsiniz)
  5- Write registry dediğinizde artık KIES üzerinden güncelleme yapılır hale gelecek.

  hepsi bu kadar...
  #2 - KIES üzerinden 2.2 ve 2.2.1 güncellemesi
  -----------------------------------------------------------------------------------


  - KIES'i açıp telefonu USB'den PC'ye bağlayın. Sağ alt kesimde yeni güncelleme var yazısını göreceksiniz.

  - Güncelleme ikonuna tıklayın

  - Ekrana gelen diğer KIES uygulamalarını firmware güncelleme esnasında kullanamazsınız yazısına OK diyerek geçin  - Ekrana yeni versiyon bilgileri gelecek. Upgrade diyerek ilerleyin.  - Bu ekranda size bazı uyarılar yapılıyor olacak. Kabloyu güncelleme esnasında çıkarmak zararlı olabilir, PC'deki yazılım bilgisayarınıza aşırı yüklenebilir, güncelleme esnasında menü butonlarına basmayın ve MP3 player vb. diğer cihazlarınızı güncelleme devam ederken bilgisayara takmayın deniliyor.
  - Next butonuna basıp devam edin  - Yapılacak işlem ve mevcut versiyon bilgisi gelecek. Yine Next diyerek geçin.  - Bu noktadan itibaren artık download işlemine başlanacak. Download işlemi 20-30dk kadar (bağlantı hızınıza göre) sürecektir.

  Eğer download işlemi esnasında "msc.thunder.firmwareupdate has stopped working" diye hata alıyorsanız. KIES yazılımınızı yeniden indirip kurun
  Eğer "No Response from server" hatası alıyorsanız ise Samsung sunucusu çok yoğundur daha sonra tekrar deneyin.  - Download bittikten sonra indirilen dosya otomatik olarak telefona uygulanmaya başlayacak ve telefon sarı ünlemli ikon olan download moduna girecek  - Birkaç dakika sonra yükleme tamamlanacak ve yükleme bitiminde önce pencerede Next ardından da Finish deyin. Telefon restart edecek.

  - İlk açılma işlemi biraz uzun sürebiliyor. Birkaç dakika sabretmek gerek.

  - Telefon açıldıktan sonra standart ayarları yapacaksınız. Bunlar;

  Herhangi birşeyler yazın kısmı / Next
  Internet connection seçimi / Next
  Google için location uyarısı / Agree
  Finish


  Bu da özet şeklinde yukarıda anlatılan adımların Youtube video görüntüsü  Kurulum sonrası

  - Güncelleme sonrası market kaybolmuştu. Ben her şeyi sıfırlamak ve marketi geri getirmek için telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm. Yine açılması biraz zaman alacak.

  Artık kurulum tamamlandı.


  Ek olarak benim ilk yaptıklarım;

  Wireless ayarlarımı girdim
  Gmail adresimi girip senkronize ettim

  SuperOneClick v1.4 ile telefonu root ettim (PC'ye kuruyorsunuz. USB debugging mode açık olacak şekilde (Settings/Applications/Development) USB ile telefonu bağlayıp PC'deki programda Root butonuna tıklamak yeterli)
  Marketten Quadrant kurup sonuca baktım (1003 çıktı)
  OneClick Lag Fix indirip uyguladım (Quadrant bu sefer 2030 çıktı)

  Artık istediğim uygulamaları kurmaya geçeceğim.

  Şimdilik bu kadar. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım yine.[hr]

 2. #2
  Cupcake
  Üyelik tarihi
  Mart.2011
  Mesajlar
  3
  Teşekkür (Given)
  0
  Teşekkür (Received)
  0
  Mesajı Beğen (Given)
  0
  Mesajı Beğen (Received)
  0
  Kötü Mesaj (Given)
  0
  Kötü Mesaj (Received)
  0

  neden olmuyoooor ???

  kafayı yicem bi 2,1 sürümünden froyo sürümüne gecmek istiyorum 3 gündür arastırmadıgım forum kalmadı bu yazdıgınız yöntem en kolay geldi fakat buda olmuyor. şöyleki suan ki kies en güncel sürüm telefonumu hiç görmüyor bende sizin anlattıgınız zamanki kies sürümü (102) yi yükledim bu telefonumu görüyor. registry patcher ı da yükledim asama asama yaptıklarını hep yaptım sırayla ama yinede
  geçerli sürüm PDA-JF3/PHONE-JF3/CSC-JF3
  Bu cihazın sürümü güncelleştirilemez diyor...

  nasıl yükleyecegim ben bu froyoyu ilçede oturdugum için güvenip telefonu verip güncelletecegim bi telefoncuda yok... bildiklerini sanmıyorum telefon yurt dısından geldiği için garantiside yok hyardımcı olursanız sevinirim...

 3. #3
  Admin
  Üyelik tarihi
  Aralık.2010
  Nereden
  Zwolle, Hollanda
  Mesajlar
  1.508
  Teşekkür (Given)
  25
  Teşekkür (Received)
  57
  Mesajı Beğen (Given)
  2
  Mesajı Beğen (Received)
  0
  Kötü Mesaj (Given)
  1
  Kötü Mesaj (Received)
  0
  Alıntı fgyonca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  kafayı yicem bi 2,1 sürümünden froyo sürümüne gecmek istiyorum 3 gündür arastırmadıgım forum kalmadı bu yazdıgınız yöntem en kolay geldi fakat buda olmuyor. şöyleki suan ki kies en güncel sürüm telefonumu hiç görmüyor bende sizin anlattıgınız zamanki kies sürümü (102) yi yükledim bu telefonumu görüyor. registry patcher ı da yükledim asama asama yaptıklarını hep yaptım sırayla ama yinede
  geçerli sürüm PDA-JF3/PHONE-JF3/CSC-JF3
  Bu cihazın sürümü güncelleştirilemez diyor...

  nasıl yükleyecegim ben bu froyoyu ilçede oturdugum için güvenip telefonu verip güncelletecegim bi telefoncuda yok... bildiklerini sanmıyorum telefon yurt dısından geldiği için garantiside yok hyardımcı olursanız sevinirim...
  Kies ile ugrasmayin artik, odin programi ile istediginiz zaman rom yukleyin... hem de 2 dakikada!

  Android Cihazlarim:

  Google LG Nexus 4 - Android 4.3

  OZEL MESAJ ILE YARDIM TALEBINDE BULUNMAYINIZ, HER TURLU SORUNLARINIZI FORUMDAN ILETIN LUTFEN.
 4. #4
  CoAdmin
  Üyelik tarihi
  Aralık.2010
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  3.426
  Teşekkür (Given)
  58
  Teşekkür (Received)
  124
  Mesajı Beğen (Given)
  0
  Mesajı Beğen (Received)
  1
  Kötü Mesaj (Given)
  1
  Kötü Mesaj (Received)
  3
  Elbetteki Samsung'ta boş durmuyor. Siz Samsung'u kandırmak için yöntemler buluyorsunuz, sonra Samsung bu açığı kapatıyor. Sonra siz yine başka yollar buluyorsunuz, Samsung yine bunları kapatıyor. Bu böyle devam edip gidiyor. Bu patch için de mutlaka bir önlem almışlardır. Bu yüzden olmuyordur (Bu sadece benim bir varsayımım, aylardır Kies'in yüzünü görmedim) . Tabi artık ODIN varken, kimse de bu KIES'i takmadığından kandırmak için yollar arayanda pek olmuyor. Yani bunda kafa yiyecek birşey yok.
  LÜTFEN FORUMDA SORABİLECEĞİNİZ SORULARINIZI ÖZEL MESAJLA SORMAYINIZ. CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
  LG Optimus G2(D802) 16GB 4.4.2 KK Rom: MIUI-4.9.26 KOT49I.D80220c
  ASUS New Nexus7 (2013) 32GB Wifi 4.4.2 KitKat Rom: MIUI-4.8.22
  Tronsmart T428 MiniPC 4.1.2 JB
  ================================================== ================================================== ====
  Motorola Moto G 16GB 4.4.4 KitKat LG 4X HD(LG-P880) 16GB 4.1.2 JB GT-I9000 Galaxy S 8GB 4.1.1 JB Sony Ericsson Xperia X1i WM6.5
  ASUS Nexus7 32GB Wifi 4.4.2 KitKat Ainol Novo7 Aurora II 16GB 4.1.2 JB Apple iPad 32GB Wifi+3G IOS 5.0.1 (9A405) Jailbreak

 5. #5
  Cupcake
  Üyelik tarihi
  Ağustos.2011
  Mesajlar
  1
  Teşekkür (Given)
  0
  Teşekkür (Received)
  0
  Mesajı Beğen (Given)
  0
  Mesajı Beğen (Received)
  0
  Kötü Mesaj (Given)
  0
  Kötü Mesaj (Received)
  0
  merhaba konu açıklamasından dolayı teşekkür ederim ama benim şöyle bir problemim var kies son sürüm yüklü ama galaxy s tele.görmüyor ne yaptıysam görmedi nasıl yaparım yardım ederseniz sevinirim.

 6. #6
  Cupcake
  Üyelik tarihi
  Ağustos.2011
  Nereden
  ist
  Mesajlar
  5
  Teşekkür (Given)
  0
  Teşekkür (Received)
  0
  Mesajı Beğen (Given)
  0
  Mesajı Beğen (Received)
  0
  Kötü Mesaj (Given)
  0
  Kötü Mesaj (Received)
  0

  paylaşım icin tşkkrlr

  paylaşım icin tşkkrlr çok işime yaradı her kese bu siteyi tafsiye ederim.

 

 

Benzer Konular

 1. Samsung Galaxy S I9000 icin TV-Out kablosu
  Konu Sahibi erhangulsum Forum Ürün Tavsiyeleri
  Cevap: 22
  Son Mesaj : 30.Ocak.2012, 15:11
 2. Samsung Galaxy S I9000 icin HDMI TV kablosu
  Konu Sahibi erhangulsum Forum Ürün Tavsiyeleri
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 10.Kasım.2011, 12:14
 3. Samsung Galaxy S i9000 icin kaliteli Momax Kilif - $12.95 UCRETSIZ KARGO
  Konu Sahibi erhangulsum Forum Ürün Tavsiyeleri
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 19.Haziran.2011, 12:25
 4. Cyanogen Mod nedir? [Galaxy S icin]
  Konu Sahibi erhangulsum Forum Genel soru ve sorunlar
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 23.Ocak.2011, 00:52
 5. Samsung Galaxy S i9000 icin kaliteli Momax Kilif - $12.95 UCRETSIZ KARGO
  Konu Sahibi erhangulsum Forum Alışveriş & Ticaret
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 30.Aralık.2010, 20:35

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482